جست و جو

ورود کاربران

درباره ما

آمار بازدید کنندگان

13694
TodayToday2
YesterdayYesterday5
This_WeekThis_Week1
This_MonthThis_Month158
All_DaysAll_Days13694
 
 
 

تصاویر منطقه

 

عبور از کویر خراسان جنوبی با حضور کویرنوردان برجسته

دبیر جشنواره بزرگ بیابانگردی دانشجویان ایران گفت: برای اولین بار کویرنوردان برجسته کشور از منطقه کویری طبس با موفقیت عبور کردند.

سید احمد رونقی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) منطقه خراسان جنوبی گفت: این کویر نوردی توسط تیم تحقیقاتی به سرپرستی پژوهشگر سرشناس بیابان ، استاد بهمن ایزدی انجام شد.

وی تصریح کرد: برای اولین بار پس از نزدیک به صد سال ، مسیر قدیم کاروانهای شتر در قلب کویر مرکزی ایران و محل عبور جهانگردانی چون سون هدین سوئدی و پرفسور گابریل اتریشی توسط پژوهشگران ماجراجوی ایرانی با موفقیت توسط خودروهای مجهز دودیفرانسیل و بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات ناوبری و تجهیزات مدرن کویرنوردی و با توان و مهارت کویرنوردان برجسته کشوراحیا و ثبت شد.
دبیر جشنواره بزرگ بیابانگردی دانشجویان ایران گفت اظهار کرد: این مسیر که بطول حدود 200 کیلومتر و از روستای حلوان به سمت روستای کوره گز امتداد یافت یکی از فنی ترین و خطرناکترین مسیرهای ناشناخته و گمنام در دل کویر مرکزی ایران می باشد که سالهاست هیچ انسانی را به خود ندیده است.

این برنامه به مدت 4 روز در حاشیه جشنواره بزرگ بیابانگردی دانشجویان ایران در منطقه حلوان طبس خراسان جنوبی با موفقیت انجام شد.